WizKids, DWARVEN BERSERKER, 28 mm.

WizKids, DWARVEN BERSERKER, 28 mm.

     Tak, żeby było o czymś innym niż o moich bieżąco malowanych szczurkach, zaprezentuje coś co figurkowo  zdumiewa mnie do chwili obecnej i to na kilka cudownych sposobów . 

     Kiedyś dobry znajomy, pomny nietypowego mojego hobby, zwiedzając wysypisko złomu, znalazł stertę modeli manufaktury Wiz Kids (nie jestem pewien lecz kojarzę tego przedsiębiorcę z gry D&D). Kupił w cenie złomu, spakował wszystko w reklamówkę i przytargał to do miejsca w którym pracuje, co by się tym ze mną podzielić. Zdarzenie surrealistyczne, chyba nigdy nic mi się takiego w figurkowym hobby nie przytrafiło i jak sądzę nie przytrafi. Blisterków było ze trzydzieści, z pięcioma czy sześcioma wzorami modeli metalowych. 

WizKids, DWARVEN BERSERKER, 28 mm.

     Po bliższym obejrzeniu opakowań i samych modeli, zdumiałem się ponownie. Modele metalowe w skali 28 mm, może estetyką nie powalają, ale są to bardzo dobrze wykonane figurki z doskonale odwzorowaną rzeźbą, jak na  2001 rok, jakościowo nieodbiegające od obecnie odlewanych w tym samym surowcu. Najciekawsze jest jednak opakowanie, nie jestem sobie wstanie wyobrazić jak można było stworzyć wzór grafiki reklamowej, w oparciu o tak koszmarnie pomalowany model, który zamiast zachęcać do zakupu całkiem fajnej figurki, potrafi ją dokumentnie zohydzić.

WizKids, DWARVEN BERSERKER, 28 mm.

    Tak jeszcze przeglądając sieć w nadziei, że a nuż trafię na jakieś fajne zdjęcie z dobrze pomalowanym modelem manufaktury WizKids, zauważyłem, że tendencja malarska powiela wzorzec jakości malowania wyrwany żywcem z jego opakowania. Szykuje się zatem całkiem poważne wyzwanie malarskie ;-)

WizKids, DWARVEN BERSERKER, 28 mm.

     Dziś chciałbym zaprezentować tylko jeden z tych modeli (mam zresztą mały z nimi problem i albo go rozwiąże albo opiszę), DWARVEN BERSERKER do systemu gry (jak przypuszczam) MAGE KNIGHT.

    Tak trochę żywię nadzieje, że któryś z czytelników będzie posiadał wiedzę o tych modelach i zechcę się chociaż trochę nią podzielić.

Komentarze

 1. model naprawdę ciekawy, jednakże nie mam o nic żadnych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat jakościowo pokazałem najsłabszy z tej serii modeli, ale wzory są naprawdę estetycznie ciekawe. Dzięki i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. FIgurka naprawdę ciekawa, ale wiedzy mi o WizKids brak :) wiem tylko, że coś takiego było (jest?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze czegoś o tych modelach poszukam, zobaczymy - może w jakiej przyszłości będę miał coś więcej o nich do napisania, dzięki i pozdrawiam.

   Usuń
 4. Również nic nie wiem, ale wyzwanie bardzo ciekawe =)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz