piątek, 30 grudnia 2016

MODEL Z ZESTAWU EMPIRE FLAGELLANTS GW, MALOWANY NA OKOLICZNOŚĆ ŚWF 2016.

FLAGELLANT

      Uczestnictwo w Świątecznej Wymianie Figurkowej 2016 zmobilizowało mnie do pomalowania modelu imperialnego biczownika ze stajni GW. Dobór modelu nie był przypadkowy, wiązał on się z mętnym wspomnieniem kilku poklatkowych slajdów w mojej głowie, które określały azymut tego doboru. Quidamcorvus jest ojcem przełożonym projektu systemu WARHEIM FANTASY SKIRMISH - to pierwsze primo, drugie to fakt, że pamiętałem krótki fragment jego wypowiedzi, z której wynikało, że frakcja Łowców Czarownic to ulubiony skład tego systemu gry. Po wybiórczej lekturze księgi zasad okazało się, że biczownicy to komponent zespołu Łowców Czarownic gry WARHEIM FANTASY SKIRMISH. Tak się również złożyło, że kompletując mozolnie mój skład inkwizycyjny do uniwersum W40K, namiętnie wykorzystuje modele Flagellantów do wszelkich możliwych konwersji. I tak padło na ten model. Żałuje tylko, że ograniczyłem się jedynie do takiej dosyć powściągliwej podstawki, pierwotny projekt był mieszaniną rozmachu i czarnego poczucia humoru (stąd nieprzypadkowo te dyby). Nie pozwoliłem sobie jednak na tak zaawansowaną realizację z uwagi na pewne ograniczenia i uczciwe poczucie przyzwoitości, które karze ciężką prace szanować. Cieszę się, że miałem okazję pomalować figurkę człowiekowi, którego zapał twórczy i konsekwencja w tym co robi, pozwala na prowadzenie tak zaangażowanych projektów. Sam zaczynam lekturę księgi zasad systemu gry WARHEIM FANTASY SKIRMISH i postaram się zgromadzić przynajmniej jedną z wyszczególnionych tam frakcji i jeżeli przyjdzie mi grać w jakikolwiek system gry bitewnej, to będzie to właśnie ten, którego twórcą jest Quidamcorvus.

FLAGELLANT.

FLAGELLANT.


piątek, 23 grudnia 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy - Edycja XXVIII: Świąteczna Wymiana Figurkowa 2016.


     Nie nadużywam ostatnio działalności blogowej, ułomny jestem w jej komentowaniu u innych i tak trochę dla ułagodzenia swojego poczucia winy a pewnie bardziej dla przyjemności, zaproponowałem swój udział w wydarzeniu pt Świąteczna Wymiana Figurkowa 2016. Od razu wypada podziękować za dopuszczenie mnie do tego eventu, ponieważ sam fakt mojego uczestnictwa oparty był na dużym kredycie zaufania, który nie mieścił się w absolutnie żadnym kryterium umożliwiającym udział w wzmiankowanym wydarzeniu.     Jako, że w samej swojej istocie jest to wymiana figurkowa, nie tylko coś wysłałem, ale również coś otrzymałem - bardzo fajne coś. Samo rozpakowywanie paczki stało się przecudną przygodą, z uwagi na trud jaki mój darczyńca włożył w zabezpieczenie modelu i oznaczenie właściwej kolejności czynności jakie należało wykonać, aby poprawnie paczkę otworzyć. 


     Moim darczyńcą był Maciej z blogu The Fantasy Hammer. Tym większą przyjemność sprawił mi fakt, że właśnie od tego malarza otrzymałem figurkę, ponieważ wyjątkowo cenię sobie jego pracę i bezkompromisową paletę barw, jaką charakteryzuje się jego malowanie.

    
     Otrzymałem prześliczną konwersje figurki, która została opatrzona mikołajowymi atrybutami. Szczególnie zachwyca solidnie wypchnięty worek z prezentami, czerwona czapka zwieńczona białym pomponem oraz (co z uwagi na moje zboczenie jest szczególnie ważne) nieco okrojony lecz jednoznacznie się kojarzący pastorał z uroczą kurwaturą (czy jak kto woli krzywaśnią). Figurka oprawiona została w szklany klosz, przez co model stał się jedyną w swoim rodzaju ozdobą choinkową.


     Ślicznie dziękuję Macieju za ten wyjątkowy prezent.